משחקי גיבוש לצוות קטן

פעילות גיבוש לצוות קטן דורשת מחשבה רבה. אפשר לבנות ערב שכולו מעבר מהיר ממשחק למשחק בסגנון משחקי הילדות. אין אחד שלא נהנה, בעיקר כשהצוות קטן והמשחקים מהירים. קבלו 7 רעיונות למשחקים מגניבים

זה לא משנה אם מדובר בחברה גדולה או צוות קטן, ערבי גיבוש ופעילות גיבוש נועדו לאותן המטרות: העלאת המוטיבציה והמורל של העובדים, שיפור התקשורת הפנים ארגונית, היכרות עם עובדים חדשים, גיבוש מחלקות וצוותים ועוד.

לא פעם נדמה שדווקא לצוות קטן נדרשת פחות השקעה ופחות תשומת לב בבניית פעילות הגיבוש, אבל זו טעות גדולה. דווקא פעילות גיבוש לצוות קטן חייבת להיות יותר מדוקדקת ולהיבחר בקפידה. פעילות שנועדה לצוות קטן צריכה להתקיים במשך חצי שעה  יד שעה וחצי לכל היותר. פחות מכך זה לא אפקטיבי ויותר מכך זה לפעמים יותר מידי.

לא חייבים לצאת לפעילות חוץ יקרה, לא חייבים להשקיע הרבה כסף, אבל חייבים לספק פעילויות מאתגרות ומהנות ואם משלבים משחקים, רצוי לשלב מבחר שימלא את הזמן ויצליח לגרום לצוות לשחק בראש פתוח.

7 משחקים מגניבים לפעילות גיבוש לצוות קטן

2 אמיתות ושקר אחד

אופן המשחק: כל אחד מהמשתתפים כותב על דף 2 דברים אמיתיים על עצמו ושקר אחד. לאחר שכולם כתבו בדיסקרטיות, כל אחד מספר את שלושת הדברים וחברי הצוות צריכים לזהות מה השקר ומה 2 האמיתות. המשחק מאפשר היכרות מעמיקה יותר בין חברי הצוות.

גב לגב

מחלקים את הצוות לזוגות, כל זוג מתבקש להתבונן אחד בשני במשך דקה ולנסות לזכור הכי הרבה פרטים. אחרי דקה מתיישבים גב אל גב וצריכים לרשום הכי הרבה פריטים שזוכרים. מנצח מי שזכר יותר פרטים.

מסלול מכשולים

מתחלקים לזוגות, בכל זוג יש מוביל ויש מובל. המוביל קושר בד סביב עיני המובל ועליו להוביל אותו במסלול מכשולים מורכב של חפצים גדולים וקטנים. מנצח הזוג שעבר את המסלול בהכי פחות נגיעה במכשולים.

נחש מי

יושבים במעגל, כל משתתף מקבל כתר בריסטול שעליו רשום שם של בעל חיים או אישיות מוכרת או כל נושא אחרת העולה בראשכם. בעל הכתר לא יודע מה רשום לו ועליו לנסות לזהות תוך שאילת שאלות שהמשתתפים עונים רק ב"כן ולא". כל מי שמזהה מי הוא מנצח.

הרצל אמר

משחק ותיק וטוב שתמיד כיף לשחק בכל גיל. בוחרים מנחה אחד מהקבוצה והוא נותן הנחיות לשאר חברי הקבוצה. הנחיה שמתחילה ב"הרצל אמר" חייבת להתבצע, הנחיה שמתחילה ללא "הרצל אמר" אסור לבצע. מי שמתבלבל נפסל. מנצח מי שנשאר אחרון.


גולשים נוספים התעניינו גם בערב גיבוש לעובדים


מגדל גפרורים

מתחלקים לזוגות או שלישיות, מקבלים 2 קופסאות גפרורים וצריכים לבנות את המגדל הגבוהה ביותר בתוך 5 דקות. מנצחת הקבוצה שהמגדל שלה הגבוהה ביותר בזמן השיפוט.

משחק הכיסאות

גם זה מוכר לכולם, אבל לא תאמינו כמה תחרותיות וצחוק כשמשחקים אותו מבוגרים שנזכרים בילדות. מסדרים כסאות לכיוונים שונים לסירוגין ובמספר פחות באחד ממספר המשתתפים. משמיעים מוסיקה והמשתתפים מסתובבים סביב שורת הכיסאות, ברגע שהמוסיקה נפסקת חייבים להתיישב על כיסא. מי שנשאר ללא כיסא יוצא מהמשחק. מוציאים עוד כיסא וממשיכים. כך ממשיכים עד שנשאר כיסא אחד ושני מתחרים. המנצח הוא זה שהתיישב ראשון על הכיסא האחרון שנשאר.


אולי יעניין אותך השכרת שולחנות וכסאות

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *