מה כדאי לא לעשות בערב גיבוש עובדים בארגון

חשיבותם של ערבי גיבוש עובדים ידועה לכל. הנושא הפך כבר לסטנדרט ונכנס לתכנית השנתית של הארגונים השונים.

עם זאת, רבים הפעמים בהם ערב הגיבוש לא מצליח. פעמים רבות, הכסף ארגוני נשפך, אבל המטרה לא מושגת, לפחות לא כמו הציפיות.

כדאי להכיר מקרוב את הסיבות לאי הצלחתם של ערבי גיבוש, וזאת במטרה ללמוד מה לא כדאי לעשות, ואיך כן להיערך נכון:

 

עיתוי: 

העיתוי קריטי להצלחה. למרות שיש עדיפות לסגירת התאריכים בתחילת כל שנה, וזה חכם מאוד מבחינה תקציבית ובחינת התכנית השנתית, עם זאת, לאורך הדרך, מנהלים יכולים להרגיש שיש צורך בגיבוש הצוות, וכי פעילות שכזו תתרום משמעותית לתפוקות.

לעיתים העיתוי המתאים הוא דווקא בתקופה מנומנמת יותר לארגון, ולעיתים דווקא בתקופה לחוצה. לכן, למרות תכנית שנתית שנקבעה מראש, חשוב להשאיר תקציב לימי גיבוש עובדים ספונטניים שכאלה.

במידה וצריך פתרון אד הוק מהיר וזריז לערב גיבוש, ניתן לפנות לחברת הפקה שתוכל לסגור מהיום להיום את כל הפרטים הלוגיסטיים.


כתבה מומלצת 13 נקודות שחשוב לברר לפני שסוגרים מקום לאירוע


קונצנזוס על הנושא של ערב גיבוש עובדים:

באם נושא הערב יהיה רלוונטי לסוג מסוים באוכלוסייה ולא לכולם, תוך כדי ערב הגיבוש חלק מהעובדים יביעו חוסר התעניינות וככה הערב יכשל. חשוב לבחון מראש את נושאי העניין של מי שמיועד להגיע לערב הגיבוש. יש לבחון את הנושאים ולוודא כי אכן מדברים לכולם, לדוגמא, אוכל, יכול לדבר לכולם. פעילויות עובדים ספורטיביות במידה ואינטנסיביות מידי יכולות שלא להתאים או שכן, זה כמובן, תלוי.

 

תזמון שנתי:

בתכנון השנתי חשוב לקחת בחשבון חגים לאומיים ודתיים של כלל העובדים. כדאי שערבי הגיבוש לא יהיו בסמוך לאירועים שכאלה (עוד על חברת קייטרינג), בשל העומס הקיים בשעות הפנאי של העובדים בזמנים אלו.

עוד נקודה לגבי תזמון, חשוב להיות "עם היד על הדופק" בנוגע לאירועים חשובים שקורים לעובדים בחברה לוודא, אם זה אפשרי, שערבי הגיבוש לא מתנגשים אתם, לדוגמא, בן של עובד שמתחתן, חלק גדול מהעובדים מוזמנים לחתונה, ימי הולדת של העובדים. יש כאן סייג, כי זה לא תמיד אפשרי להתחשב בכל התאריכים, אבל כדאי לקחת בחשבון את מה שאפשר.

אולי יעניין אותך גם אתם יכולים ליהנות מיום גיבוש לעובדים בצפון

שמירה על לוחות זמנים:

בגלל שלרוב ערבי הגיבוש מתקיימים על חשבון שעות הפנאי של העובדים, במידה והערב ארוך ומייגע ואין עמידה בלוחות זמנים, הוא נידון לכישלון. כבר בהזמנה לערב עצמו יש לוודא כי מציינים את השעות, וכי במהלכו אכן עומדים בהם.

 

לסיכום,

חשוב לדעת מה לא לעשות בערב גיבוש עובדים, בשביל שיהיה מוצלח

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *