5 יתרונות לארגון יום גיבוש לצוות העובדים שלכם שכדאי להכיר

גם אם נראה לכם לא הגיוני לאבד יום עבודה ולשלוח את העובדים ליום גיבוש, הרי שתבינו לאורך הזמן כי אם לא תשלחו את העובדים ליום כזה פעם או פעמיים בשנה – שם תהיה הטעות ותפסידו יותר כסף בטווח האורך. ליום גיבוש לעובדים יתרונות רבים ואלה יכולים לשפר את הכישורים האישיים והבינאישיים של העובדים שלכם, מה שעשוי בסופו של דבר גם להתבטא בתפוקת העובדים ובשירות הלקוחות שלהם.

5 יתרונות לארגון יום גיבוש לצוות העובדים שלכם שכדאי להכיר

  • עבודת צוות – פעילויות שונות בימי גיבוש יכולים לחבר בין העובדים שלכם ולגרום להם לעבוד בקבוצות. מלבד העובדה שזה ישפר את ההיכרות שלהם אחד עם השני, זה ישפר את השיתוף פעולה שלהם יחד בפתרון בעיות וביצוע משימות מסוימות, דבר אשר יכול להתבטא בעבודה לאחר מכן בעזרה אחד לשני, בעבודה בצורה מסודרת ויעילה בקבוצות והכול לטובת החברה ולקוחותיה.
  • שיפור מנהיגות – במהלך ימי גיבוש קל יותר לזהות את העובדים בעלי הגנים והיכולות להתקדמות בסולם הדרגות בחברה שלכם. תוכלו לראות אילו עובדים תופסים את הפיקוד, אילו מהם עושים זאת בכוח ואילו באמצעות כריזמה שסוחפת אחריה את כל יתר העובדים בשמחה וללא התנגדות. זאת ועוד שתוכלו לראות אילו פועלים טוב יותר תחת לחץ ואילו דואגים לצוות ולקבוצה ולא לעצמם.
  • ניהול זמן – מושג זה שגור בפי כל בעל עסק מצליח כיום. בעלי עסקים לא אוהבים לבזבז את הזמן שלהם ומעדיפים לבזבז כסף במקום. במידה והעובדים שלכם יידעו קצת יותר מהאדם הממוצע אודות ניהול זמן ותכנון נכון של זמן עבודה, הרי שגם הם יוכלו להיות יותר יעילים בעבודה בעסק.
  • חשיבה יצירתית – לפעמים עובדים חושבים יותר מדי בתוך הקופסא. שיפור יכולות המחשבה ופיתוח היצירתיות אצל העובדים יכולה להיות לא רק פעילות מגבשת ומצחיקה אלא לשפר את יכולות העובדים שלכם בצורה כזו שתתרום רבות לחברה, לטיפול בלקוחות החברה וליחסים הבינאישיים בתוך החברה.
  • פתרון בעיות – בכל עסק יש תקלות/בעיות שמצריכות טיפול מהיר. לרוב העובדים פונים אל המנהלים שפונים אל המנהלים הגבוהים יותר וכולם מחפשים את הפתרונות בדרגות הגבוהות יותר. חנכו את העובדים לפתור את הבעיות כאן ועכשיו ולעשות זאת בעצמם.

אולי יעניין אותך – פעילות גיבוש לצוות


לאן ניקח את העובדים ליום גיבוש?

לאחר שהבנו את היתרונות העצומים שבארגון ימי גיבוש לעובדים שלכם אנו מתחילים לחשוב כעת על היכן לעשות זאת. היכן כדאי לקחת את העובדים? האם כדאי לקחת אותם לשטח? האם כדאי לקחת אותם לנופש? לעשות להם את הפעילויות לעובדים מחוץ למשרדי החברה בחצר בניין המשרדים או לקחת אותם לחוף הים? לא משנה היכן תבחרו הרי שתצטרכו לבחור מקום ניטרלי שבו העובדים לא יצטרכו להתעסק לא עם עבודה ולא עם שום דבר אחר שיכול להפריע להם. כדאי לשקול שכירה של חברה מקצועית לארגון יום כזה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *